Hopp til innhold
SØLVKROKEN SV LJOS 7,6 FOT UL 2-11 G ULTRALIGHT SPINNING
Missing alt




• Sensitiv, rask og lett haspelstang!
• Beregnet for fiske med slukvekter fra 2 til 11 gram.
• Antall deler: 2.


S V LJOS er spesialdesignet for ultralett fiske etter ørret og abbor i norske og nordiske vann, elver og innsjøer.


Stengene er svært lette å ha med seg på tur, samtidig som de selvsagt er sterke nok til å takle kilosfisk! LJOS er spesielt egna for bruk med kunstagn som sluk, spinner og softbaits.


Stangserien byr på god følelse, kontroll og presisjon på kastene. LJOS har en karbonblanks i 30T+40T-miks. Utstyrt med stangringer fra FUJI, dermed kan du problemfritt fiske med både Braid og monofilamentliner. Sølvkrokens seneanbefaling til LJOS er REIP (Braid) eller KLAR (monofilament).


LJOS leveres i to lengder. Den korteste (6,6’) er best egnet til fiske fra båt eller i situasjoner hvor korte stanglengder er et must, for eksempel langs trange bekker og elver, eller i områder med mye kratt og vegetasjon rundt deg. Den andre modellen (7,6’) er ypperlig til fiske fra land i områder hvor du har god plass rundt deg, for eksempel ved innsjøer og vann på høyfjellet.


• Japansk Toray Torayca karbon (30T+40T)
• Split Handle
• Screw down-snellefeste (FUJI VSS)
• Rustfrie stangringer (FUJI Alconite KL)
• Antall deler: 2
• Leveres med praktisk stangtrekk