Allround fjellski for variert terreng
Godt gå-spenn og en del innsving
Veldig svingvillig og lett å håndtere
Smørbar/sintret såle
Binding må bestilles separat
- Denne skien har et godt gå-spenn, en del innsving og topp moderne teknologi.
- Den moderne formen med taper- og rockertupp løfter skien lett ut av snøen, gjør at skien ikke hekter så lett og gjør det enklere å sette opp svingen sammenlignet med mer tradisjonelle fjellski.
- Dette betyr at den håndterer det meste av terreng og at den oppleves mer leken og tilgivelig når forholdene er krevende.
- Skien har et litt stivere spenn og en god smørelomme, som sammen med myke tupper med moderne form sikrer en effektiv turski.
- Formen og de tilgivelige tuppene gir også en ski som er veldig svingvillig og oppleves som lett å håndtere. Dette er rett og slett en moderne vri på en god klassisk fjellski, som vil passe de aller fleste fjellfolk!
- Ønsker du å få mest mulig ut av fellesystemet til Åsnes, anbefaler vi å benytte en tilpasset felle, enten X-skin 45mm Mohair til kaldt føre/moderat terreng, eller X-skin 45mm Nylon ved vått føre/bratt terreng.
- Stålkant
- Skin insert
- Vekt: 960 g per ski (180 cm)
- Materiale: Poppel trekjerne
- NB! Binding er ikke inkludert